Hírek : Trianon 90. évforduljára emlékezett a HVIM több ezer emberrel Budapesten |
Trianon 90. évforduljára emlékezett a HVIM több ezer emberrel Budapesten
(2010/06/05)

A HVIM immáron tizedik alkalommal rendezte meg szokásos megemlékező felvonulását, amelyen a trianoni utódállamok nagykövetsége elé vonultak a hazafiak. A tizedik alkalom azért is volt különleges mert a menet előtt nagyszabású koncertsorozatot is rendezett a Nemzeti Rock Egylet.
A HVIM a Trianoni békediktátum 90. évfordulóját igazán emlékezetessé tette a résztvevők számára. Különösebb rendőri készültség és kordonok nélkül emlékezhettek meg a hazafiak erről a szörnyű napról, amely azóta is nemzetünk legnagyobb gyásznapja. A megemlékezni vágyókat már délelőtt 10 órától zenei programok várták a Városligetben. A Nemzeti Rock Egylet szervezésében olyan együttesek léptek fel, mint a Romantikus Erőszak, a Hungarica, a Titkolt Ellenállás, a már legendának számító OI-Kor, vagy a H-599. A koncerteket több ezren hallgatták és a szünetekben például a Véderő Egylet katonai bemutatóját is megtekinthették az emberek. Ahogy közeledett a békediktátum aláírásának időpontja - tehát a 16 óra 32 perc - úgy növekedett a tömeg. Mire véget értek a koncertek már 5-6 ezerre gyarapodtak a megemlékezők.
Az emlékező beszédek sorát Ifj. Tompó László kezdte, aki Alföldi Géza: Csak a gyökér kitartson című versét szavalta el. A vers után a tegnap alakult Magyar Nemzeti Gárda főkapitánya szólt pár szót az emberekhez, akit a Csendőrség sorfala "vigyázott". Kiss Róbert beszédében hangsúlyozta: "A magyarság számára Trianon a legfájdalmasabb, amelyre minden magyarnak emlékeznie kell bárhol is éljen az örök igazságért földön, hogy mind testvérek vagyunk." Az emlékezők "Vesszen Trianon" skandálása után a Nemzeti Gárda vezetője elmondta:"A békének csúfolt diktatúra az diktatúra. Az lehet csak magyar, akinek fáj Trianon és, aki küzd az örök igazságért, azért, hogy magyarok vagyunk." Szónoklatának zárása egyben üzenet is volt a kormány számára."2010-ben követeljük, hogy országunk megnyomorítóit vonják felelősségre!"
Homo Politicusok
Sneider Tamás a Jobbik alelnöke és országgyűlésig képviselője emelkedett szóra Kiss Róbert után. Beszédében kiemelte, hogy most annak a pártnak a kezdeményezésére jött létre az Összetartozás Napja, akik 20 évvel ezelőtt kivonultak a parlamentből, amikor Trianonra emlékeztek egy perces néma csenddel a képviselők. "Akik pedig ezelőtt kiálltak az igazságért és Trianon igazságtalanságát hangsúlyozták azok fasiszták és nácik voltak." - folytatta a nemzeti párt alelnöke. Snieder elmondta, hogy a Fidesz most, hogy akkora lett a nyomás rajtuk ezen nap megemlékezése iránt, változtattak régi gondolkodásukon. "Azok a fontos emberek, akik 20 évvel ezelőtt is ugyan azt mondták, amit ma mondanak." - mondta. A Fidesz politikusait Sneider Homo Politicusként jellemezte. Ők azok a politikusok, akik a társadalmi kényszerből cselekednek, nem pedig meggyőződésből. "Ha lehetőség nyílik, békés határrevízióra vissza kell kerülnie néhány országrésznek." Délvidék témájában megjegyezte, hogy Jugoszlávia is hét részre szakadt és most már csak a délvidéki magyarok maradtak, akiknek ki kell vívniuk függetlenségüket. Az alelnök a Felvidékről elmondta:"Ha Szlovákia területeket veszít, azt a tótok csak két embernek köszönhetik - Slotának és Ficónak." Snieder Tamás beszéde végén megjegyezte, hogy a jelenlévők azok, akik kiharcolják a magyarság életben maradását. „Itt és most több ezren ilyen emberek vagyunk." - fejezte be az alelnök.
Az országgyűlési képviselő beszéde után a HVIM tiszteletbeli elnöke Zagyva Gy. Gyula emelkedett a pódiumra, akit, mint a "hazaáruló politikusok rémét" konferálták fel. Zagyva elmondta, hogy míg a 2000-es évek elején, amikor először rendezték meg ezeket a felvonulásokat még alig tudták azt az emberek mi az, hogy Trianon, akkoriban még társadalmi igény sem volt az ilyesféle emléknapra. "Azonban mára minden megváltozott és ezt ti harcoltátok ki" - mondta a jelenlévőkre mutatva Zagyva. A HVIM tiszteletbeli elnöke elmondta, hogy ez az első lépés a trianoni békediktátum újragondolása felé vezető úton. A megemlékezésekre és a kor hatalmas változásaira utalva Zagyva megemlítette, hogy míg 2002-2003-ban, 2-3 ilyen megemlékezés volt az országban, mostanra ez majdnem ezerre nőtt. "10-15 év múlva mindenki tudja majd mi az, hogy Trianon és végre lebonthatjuk a fejekben lévő gátakat. Erre az időre pedig talán nem csak a fejekben omlanak le a határok!" - fejezte be Zagyva Gyula.
Az utolsó felszólaló Toroczkai László volt, aki legfőképp a most nyíló Klub 64-ről beszélt. Elmondta, hogy a belvárosban csak a deviáns, liberális szennyt árasztó szórakozóhelyek kapnak helyet és most mi végre visszafoglaljuk négyzetméterről-négyzetméterre a fővárost és a hazánkat is.
A tizedik megemlékező vonulás
A rendhagyó kezdés után a kb. 5-6 ezres tömeg a szokásoknak megfelelően megkezdte felvonulását a trianoni utódállamok nagykövetségei elé. Sajnos azonban most a Geszti féle Nemzeti(etlen) vágta áthúzta a HVIM szervezőinek számításait, így a Szerb Nagykövetség az idei évben kimaradt a tervezett célpontok közül. A vonulókat a Betyársereg tagjai vezették, őket követték az "Igazságot Magyarországnak" és a Szabadságot a politikai foglyoknak" feliratú transzparenseket vivő vármegyések. A már megszokott zenei aláfestés egy régi Csepel típusú teherautóról szólt. A teherautót követték a HVIM lobogói és a több ezres tömeg.
A Lengyel-Magyar határ az igazi
Eddig a román nagykövetség volt az első célpont azonban az utóbbi idők tót politikusainak kirohanásai miatt a szlovákok most kiérdemelték a szervezők megkülönböztetett figyelmét. A tót követség előtt - amelyet kettős kordonnal védtek a rendőrök - Bedécs László felvidéki elnökségi tag mondta el gondolatait, beszédében kiemelte:"A szlovák állampolgárságot a felvidéki magyarok nem kérték, a tótok a magyart vonták meg tőlük." Bedécs a vármegye munkájára utalva elmondta, hogy: "A HVIM tagjai minden nap küzdenek azért, hogy megtöltsék értelemmel, azt, amit Gyula a beszédében mondott." Felszólalása végén viccesen megjegyezte: "Slota tegnap megmutatta nekünk a határt. Azt a határt én megmutatom neki, mert az a Lengyel-Magyar határ."
A tömeg a szlovák nagykövetség előtt a skandálások után rendőri kísérettel menetelt tovább az oláh követség elé. Itt a nagyváradi Lokodi Ferenc Attila a HVIM alelnöke mondott megemlékező szöveget. Beszédében hangsúlyozta, hogy a 90. évforduló egy új korszak kezdete. Ezután az oláhoknak üzenve így folytatta: "Mi magyarok egységre lettünk teremtve. Határozott üzenetünk van a románoknak! Nézzetek magatokba, nézzetek szembe hamis történelmetekkel! Ideje észrevenni, hogy ki is az igazi ellenség. Az igazi ellenség a szabadkőművesség, akik elbutítottak titeket." Lokodi szerint, ha a románok továbbra is a magyarságot tekintik a legnagyobb ellenségnek, akkor vessenek magukra, mert a vesztükbe rohannak. A HVIM alelnöke beszédét Wass Albert halhatatlan idézetével fejezte be: "A víz szalad, a víz szalad, de a kő, a kő marad!" A HVIM megemlékező vonulása a román nagykövetségnél a Székely Himnusz és a Himnusz eléneklésével békésen, végül minden rendőri atrocitás nélkül fejeződött be.
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tizedik megemlékezéssel egybekötött vonulása, tehát sikerrel zárult, ami a résztvevők létszámából is jól látszik. Azonban talán fontosabb, hogy a vármegyések által életre hívott sorozat egy olyan lavinát indított meg, amelynek betetőzése az Összetartozás Napjának bevezetése jelentette és talán a jéghegy csúcsát az elszakított országrészeink és testvéreink visszatérése jelenti majd.
A szervezők ezúton is köszönetet mondanak a Jobbik Jogsegélyszolgálatának a szakértő segítségért és Gönczy Gábornak a kedvezményes hangtechnika biztosításáért.
(Szent Korona Rádió)
|