Hírek : Becsület napja Sepsiszentgyörgyön és Gyergyószéken is |
Becsület napja Sepsiszentgyörgyön és Gyergyószéken is
(2010/02/13)

Február 11-én 17 órakor kezdte el becsület napi megemlékezését a gyergyószéki HVIM, szintén ezen a napon 18:30 órai kezdettel a Szent József katolikus templom mögötti II. világháborús katonasírnál a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom sepsiszentgyörgyi tagszervezete megemlékezett azokról a magyar és német hősökről, akik együtt védték Budapestet a bolsevista erőktől.
Gyergyószéken
A nagy hideg és havazás ellenére körül-belül 20-25 ember döntött úgy, hogy megemlékezik a Budapest védelmében és a kitörésben elesett magyar és német katonákra.
Beszédet mondott a gyergyószéki HVIM elnöke, aki kiemelte: a jövőbeni harcban ezen katonák és hősök cselekedete kell, hogy mintául szolgáljanak mindannyiunk számára. A koszorúzás után, közös himnusz-énekléssel zárult az emlékezés. Az eseményen képviseltette magát a Gyergyói Baranta Közösség is.
Sepsiszentgyörgyön
2010.február 11-én, a 18:30 órától kezdődő Szentmise után a Szent József katolikus templom mögötti II. világháborús katonasírnál a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom sepsiszentgyörgyi tagszervezete lerótta tiszteletét azok előtt a budapesti magyar és német hősök előtt, akik a háború végén, mikor már minden remény elveszett 102 napon keresztül, egészen a február 11-i kitörés napjáig együttes erővel védték hazájukat és az európai kultúrát a bolsevizmustól, bizonyságot téve ősi katonaerényeikről és az Isten, a Haza, és a Nemzet iránti hűségükről.
Beszédet mondott Deák Attila-Csongor a helyi HVIM titkára, szavalatot halhattak Koós Zita Orsolyától és Birton Róbert tisztelendő atya fohászkodott hőseinkért. A megemlékezést a székely és magyar himnusz eléneklésével zárték.A résztvevők száma az elvártnál sokkal kisebb volt, bár egy újságban és két rádióban is meg volt hirdetve. Ezt a tisztelendő atya is megemlítette a szentmise folyamán. Jelen volt néhány nemzeti érzelmű fiatal, a HVIM helyi tagjai, Kulcsár Terza József a Magyar Polgári Párt Kovászna megyei elnöke (aki mindenben támogatja a sepsiszentgyörgyi vármegyéseket), Bedő Gábor a Történelmi Vitézi Rend tagja és még pár helyi lakos. De hát mit tehet az ember ha már Székelyföldön is ennyire elhanyagolják a hősök emlékét, amely lassan kezd a feledés homályába merülni, azért a megemlékezés tiszteletteljesen és zökkenőmentesen folyt le. A HVIM ez ellen az érdektelenség ellen is szeretett volna tenni, és felhívni a figyelmet igazi hőseinkre, melyek a szovjet felszabadító seregekről szóló múlt rendszeri kommunista propaganda hatására szinte teljesen kihaltak a köztudatból. Bár ez a megemlékezés nem járt a legnagyobb sikerrel, a helyi fiúk nem adják fel és a jövőben nagy hangsúlyt fektetnek a városukban nemzetünk hőseinek méltó tiszteletére és megpróbálják az embereket is erre sarkallni.
(Szent Korona Rádió)
|